Nela: "Duet s Bocellim - nezabudnuteľný zážitok a obrovská česť!"

O duete s Andrea Bocellim snívajú tisíce spevákov po celom svete. Nele sa toto želanie splnilo. Počas jeho bratislavského koncertu, 29. decembra 2013 si spolu zaspievali Bocelliho hit Canto Della Terra.

 

Ako si sa cítila, keď si sa dozvedela, že si zaspievaš s Bocellim?

Najprv som tomu nechcela uveriť, myslela som si, že to bude nejaký omyl alebo niečo podobné, že to nemôže byť pravda. Potom sme mali nahrať nahrávku duetu a poslať to jeho spoločnosti a prišla odpoveď. Vtedy som uverila a bola to jedna z najkrajších správ :). Nedá sa to opísať. Zhodou okolností som si v ten týždeň, keď mi to môj manager zavolal kúpila jeho cd a púšťala ho v aute. Bolo to zázračné...

 

Aký to bol pocit, stáť na jednom pódiu po boku takého velikána?

To sa veľmi ťažko opisuje, bol to obrovský zážitok a obrovská tréma dokopy :) Nie som zvyknutá pracovať s orchestrom a na operný mikrofón, a tak som mala hrozný strach. A. Bocelli bol však nesmierne šarmantný a milý muž a pre mňa to bola obrovská česť! Nezabudnuteľný zážitok!

 

Pripravovala si sa nejako špeciálne na toto vystúpenie?

Skladbu som sa učila už vtedy, keď sme ju posielali do Talianska na schválenie. Odvtedy prešlo niekoľko mesiacov, pracovala som na nej s profesorkou Mirkou Marčekovou a snažila som sa urobiť všetko pre to, aby to bolo perfektné.


Andrea Bocelli je hviezdou v opernom svete, aký máš vzťah k opere a vážnej hudbe?

Klasická hudba je základ celého hudobného sveta. Všetko vznikalo z klasickej hudby a opera a vážna hudba sú nesmrteľné...  Keď cítite tú silu orchestra, nástrojov, dirigenta a spevu... Ja operu nespievam, ale považujem ju za niečo nádherné.

 

 

13.01.2014
Nela: "Duet s Bocellim - nezabudnuteľný zážitok a obrovská česť!"