Nela: "Hneď by som sa do školy vrátila!"

Začal nový školský rok, ako si na svoje časy školopovinné spomína Nela?

Dnes sa začal školský rok. Vnímaš to vôbec? Ako si spomínaš na svoje školské časy?
Uff niežeby to bolo tak dávno, ale keďže pracujem, ani neviem, že už vlastne končia prázdniny a začína sa škola. To budú zápchy :)) Keď som chodila do školy, chcela som byť už veľká a nemusieť do nej chodiť. Teraz by som sa tam hneď vrátila! :) Aj do škôlky, keď som po obede nechcela spávať, teraz by som už spávala :) Je to taký kolobeh, aj moja mamka mi vravievala – veď uvidíš, ako sa budeš chcieť vrátiť :) Mám super spomienky, plno zážitkov a mala som skvelých spolužiakov, takže si spomínam na školu veľmi rada.

Pamätáš si svoj prvý školský deň prváčky?
Spomínam si iba ma momenty a útržky, keď som s maminkou prišla prvý deň do školy a všetci tam boli s rodičmi. Učiteľka vysvetľovala čo potrebujeme, viac si nepamätám. Ale mám z tohto dňa na spomienku fotku :)

Ktorý predmet bol na základnej škole tvojím najobľúbenejším?
Telesná! :) Ja pohyb odjakživa milujem, keďže sedieť v lavici ma fakt nebavilo :)

A pri ktorých predmetoch si sa trošku potrápila?
Matematika a chémia. Kvôli tomu som vlastne chcela ísť na konzervu, lebo tam nebola matika :)

Na čo si zo školských čias najradšej spomínaš?
Na to, ako sme si posielali lístočky s tajomstvami a odkazmi počas hodiny s mojou najlepšou kamarátkou. Na to ako sme súperili, keď sme sa vrátili po prázdninách kto je viac opálený. Na to ako sa mi páčil jeden chalan v deviatej triede. Na kopeeec vecí :)

Patrila si medzi aktívnych žiakov, ktorí sa zapájajú do triednych aktivít, hlásia?
Absolútne nie. Vždy mi prischol len Hviezdoslavov Kubín, ale napriek tomu som mala „šťastie“ a pri tabuly som bola veľmi veľmi často! :(

02.09.2014