Nela o Jesus Christ Superstar

Už o dva týždne bude mať na javisku Divadla Tower Stage premiéru muzikál Jesus Christ Superstar. Predstaví sa v ňom aj Nela, ktorá stvárni postavu Márie Magdalény. Ako prežíva tieto dni a čím je pre ňu tento muzikál výnimočný?

Jesus Christ Superstar je svetovo preslávený muzikál, často sa o ňom hovorí ako o muzikály muzikálov... Aký máš ty vzťah k nemu?
Vnímam ho úplne rovnako, je to muzikál muzikálov a ak budem mať možnosť toto predstavenie hrať, a budem si ho môcť zapísať do svojho životopisu, budem na to nesmierne hrdá!!! Musím povedať, že spolu s Máriou v Weste, Júliou v Rómeovi a Máriou v Jesusovi sa mi splnili moje veľké sny, čo sa týka dosiek, ktoré znamenajú svet :) Je to fantastické dielo s neskutočnou hudbou, Janovi absolútne verím, že toto bude výnimočné dielo po všetkých stránkach. Veľmi sa na to teším a je to naozaj pre mňa česť!

Pravidelne hrávaš v muzikáloch, každý je však niečím iný... Čím je pre teba iný, výnimočný Jesus Christ Superstar?
Pre mňa je každý muzikál absolútne novou výzvou. Ku každému pristupujem s veľkým rešpektom a snažím sa na ňom pracovať najlepšie ako viem. Každý je niečím iný, to je na mojej práci krásne! Môžem si zahrať rozličné postavy, spievať na fenomenálne napísanú hudbu a byť súčasťou aj tohto diela. Jesus Christ Superstar je veľmi špeciálny muzikál v tom, že je celý spievaný, nie je tam dialóg, všetky herecké veci sú vložené do hudby a skladieb v ňom. Je to silný príbeh s históriou a je absolútne nadčasový, vnímam ho ako zrkadlo aj dnešnej doby.

Akú postavu budeš v muzikály hrať? Čítiš sa v nej "ako doma"?
Budem hrať Máriu Magdalénu, ženu, ktorá prešla kvôli Ježišovi prerodom, bojuje sama so sebou ako ho má ľúbiť, keď duchovno jej vraví, že nemôže a cit jej vraví, že ho miluje... Čo zvíťazí už odspievam na predstavení :)

Ako sa ti darí skĺbiť skúšky na muzikál a natáčanie seriálu Búrlivé víno?
Celá moja práca je o správnom nastavení. V Búrlivom Víne mi vychadzajú v ústrety, tak ako sa snažím aj ja im, keď sa dá. Nachádzame cestu ako to skĺbiť tak, ako aj všetci ostatní kolegovia. Divadlo milujem a popri tom sa teším, že môžem točiť. Prežívam teraz náročnejší mesiac, ale viem, že je to len na krátke obdobie.

28.03.2015