Pódium plné skvelých muzikantov - sprievodná kapela Nela Live Tour

 „Chalani sú skvelí! Koncerty s nimi si veľmi užívam. Sú veľkí profesionáli a sadli sme si nielen hudobne, ale i ľudsky. Už teraz sa neviem dočkať, kedy si spolu opäť zahráme,“ teší sa zo spolupráce s hudobníkmi Nela. A má pravdu. Živá kapela dodáva koncertom atmosféru, emócie, dynamiku. Je to jednoducho súčasť šou, ktorá nesmie na žiadnom turné chýbať. Kapela, ktorá Nelu na aktuálnom turné sprevádza, podáva počas dvojhodinového koncertu skvelé výkony a aj vďaka nim majú koncerty šťavu. Radi by sme vám týchto muzikantov, ktorých ste mohli vidieť a počuť na Nela Live Tour 2013, predstavili.
 

Kapelníkom a gitaristom päťčlennej zostavy je Andrej Hruška. Okrem hrania s Nelou, je členom sprievodnej kapely Celeste Buckingham, Dana Heribana a rád hráva vo svojich zoskupeniach M.A.F. trio, či H projekt. Na pódiu ste ho mohli vidieť aj s Tinou, Ľuborom „Umelcom“ Priehradníkom či Majkom Spiritom. Hudbe sa venuje aj po produkčnej stránke v štúdiu LittleBeat, kde sa finalizoval Nelin debutový album War.

 

Roland Kánik je skúsený klavirista, aranžér a producent pohybujúci sa nielen v pope, ale aj na scéne blues, funku, world music, či dokonca hip-hope. Na pódiu ho môžete pravidelne vídať s Celeste Buckingham či projektom Modré hory, v minulosti napr. s Mango Molas. Príležitostne spolupracuje s Ľubicou Čekovskou, Danom Heribanom, Petrom Lipom, Majkom Spiritom, Oskarom Rózsom, mnohými ďalšími. 

 

Počas koncertov Nela Live Tour určite pozornosti fanúšikov neušiel saxofonista Gapa a jeho skvelé sóla. Za touto prezývkou sa skrýva Mário Garbera, ktorý patrí medzi vyhľadávaných hudobníkov. Vo svojej doterajšej kariére hral s menami ako Richard Müller, Robo Grigorov, Dara Rolins či Tina, pravidelne koncertuje aj s Petrom Lipom, či kapelou IMT Smile. Je lídrom formácie Groovin´ Heads a Chicago Blues Connection.

 

Tempo koncertom udáva rytmická sekcia, ktorú tvorí súrodenecká dvojica Jakuba (bicie) a Filipa (basgitara) Hittrichovcov. Zohratí bratia si spolu zahrali v kapelách Márie Čírovej, Majka Spirita či Dana Heribana, vystupovali aj s Kamilom Mikulčíkom či Dominikou Mirgovou. Filip, ktorý okrem basgitary hráva aj na gitare má na svojom konte aj spoluprácu s kapelou Talent Transport, Jakub udával rytmus na bicích aj Celeste Buckingham, Szidi Tobias či Andrejovi Šebanovi.

03.12.2013