Pravdivý odkaz z USA

Nela Pocisková je už skoro mesiac v USA! Aké boli jej prvé dojmy, ako sa jej v krajine neobmedzených možností býva, ako trávi volný čas a ako sa má, nám povedala exkluzívne pre našu web stránku. Vieme, že si zvyknutá kvôli práci veľa cestovať. Letieť však cez takmer polzemegule je asi niečo úplne iné, ako si to zvládla?

Je pravda, že som v živote zatiaľ tak dlho nesedela v lietadle (smiech) a hlavne ten pocit preletieť ponad Atlantický oceán bol
nadovšetko fascinujúci. Cesta bola náročná, ale New York za to určite
stojí!

Aké boli tvoje prvé dojmy z New Yorku?

Bol to jeden z mojich snov – navštíviť New York, takže som to prežívala o to intenzivnejšie. Človek keď vystúpi z lietadla a cestuje do centra na Manhattan, tak sa len nestačí dívať. Prvé dojmy boli neopisateľné. Toto mesto žije svojím vlastným životom. Je to svet vo svete. Stále a na každom rohu sa tu niečo deje. Je úžasné, ako tu na ulici človek stretne ľudí všetkých národností a kultúr bez najmenšej známky rozbroja. Čiže mesto a ľudia v ňom na mňa zapôsobili veľmi pozitívne, hlavne tá atmosféra slobody je tu všadeprítomná.

Čomu sa venuješ vo voľnom case, ktorý ti ostane popri pravidelnej návštevy jazykovej školy?

Kedže v škole trávim päť dní v týždni od rána do poobedia a doma sa často venujem úloham… trochu si pripadám, ako by som sa vrátila do školy. (smiech) Nie, štúdium ma veľmi baví a napĺňa. Koniec-koncov bol to dôvod, prečo som sem šla. Vo voľnom čase sa snažím spoznávať čo najviac z mesta, a je tu naozaj čo objavovať! Okrem toho som sa zapísala na tanečný kurz na Broadwayi, z čoho mám veľmi veľkú radosť. Milujem tanec.

Plánuješ sa vydať aj niekam mimo New Yorku?

Určite, bola by to veľká škoda, keby som strávila tri mesiace v USA a videla len jedno, aj ked úžasné mesto. Chcela by som stihnúť vidieť čo najviac. Určite sa chystám na výlet do najbližšieho okolia, čiže New Jersey, Boston a plánujem sa pozrieť aj ďalej smerom k východnému pobrežiu, ale to má ešte svoj čas.

Čo plánuješ robiť po návrate na Slovensko?

Budem sa znovu na plno venovať tomu, čo milujem – spevu, muzikálu a hraniu. Znovu začnem natáčať Ordináciu v ružovej záhrade, pokračovať v muzikálových projektoch Čajočky a Robin Hood.

Chystáš sa aj na nové projekty?

Čaká ma nový muzikál, ale o tom vám veľmi rada porozprávam viac, keď sa vrátim alebo keď to bude aktuálne.

Dakujeme za rozhovor.

Ja ďakujem a pozdravujem všetkých na Slovensku!

-po kliknutí na obrázok pod textom si môžte prezrieť celú galériu fotografií k článku-

24.05.2011
Pravdivý odkaz z USA